Polyurea Nedir?

Kategori: Su Yalıtımı
Polyurea Nedir?

Su yalıtımlarında tercih edilen polyurea, uygulanan yüzeylerde pürüzsüzlük sağlarken, herhangi bir kalınlıkta da uygulanabiliyor. Esnek bir yapıya sahip olup uzun ömrünü koruyan polyurea, solvent içermeden %100 reaksiyonla gerçekleşen yalıtım uygulama türüdür.


Polyurea, izosiyanat sertleştirici ve sentetik poliol gibi maddelerin karışımından meydana gelen ve sprey yöntemi ile uygulanan, sınırsız uygulama kalınlığı ile birçok yüzeyde kullanılabilen su yalıtım uygulama sistemidir. 

 

Polyurea su yalıtımı sistemleri her türlü su sızıntısı, aşınma, pas, korozyon gibi sorunlarda  eski yapıları baştan yapmak yerine sadece sorun yaşanan bölgelerin tadilatını sağlar. Özellikle dış ve iç alanlarda yüksek darbe, aşınma ve %100 su yalıtımı istenen eski veya yeni yapılarda kesin çözümler sağlar.

 

Su yalıtımlarında tercih edilen polyurea, uygulanan yüzeylerde pürüzsüzlük sağlarken, herhangi bir kalınlıkta da uygulanabiliyor. Esnek bir yapıya sahip olup uzun ömrünü koruyan polyurea, solvent içermeden %100 reaksiyonla gerçekleşen yalıtım uygulama türüdür.

 

Polyurea spreyin özelliklerinden bazıları, sızıntı, aşınma ve paslanmaya karşı mükemmel seviyede koruma sağlamasıdır. Yekpare uygulandığından ek yeri oluşmaz. Hızlı uygulandığında iş gücü ve zamandan tasarruf sağlar. Her tür zemine uygulanır. UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır.

 

İzobir' de polyurea su yalıtımı, özel olarak geliştirilmiş mobil sprey polyurea ekipmanları ile kolaylıkla uygulanmaktadır. İzobir polyurea uygulaması, yüksek performanslı, ek yersiz polyurea su yalıtımı, polyurea kaplama ve polyurea zemin kaplaması yapılmasına olanak sağlar.


İzobir sprey polyurea uygulaması, hızlı, ek yersiz, yüksek esneme kabiliyeti, üstün fiziksel ve kimyasal özellikleri ile uygulama alanlarını suyun sızıntı, pas ve korozyon etkilerine karşı koruduğu gibi UV ışınlarına dayanımlı olmasıyla tercih sebebi yüksek bir ürün olma özelliğini koruyacağa benziyor. 


Polyurea su yalıtımı sistemlerinin geleneksel su yalıtımı ve zemin kaplaması sistemleri ile karşılaştırıldığında ek yersiz olarak sprey yöntem ile hızlı uygulanabilmesi (günde 750 m² ile 1000 m²), yüksek esneme kabiliyeti ile (%250-%800) çatlak örtme ve dilatasyon alanlarında kesin çözüm, çok hızlı kürleşmesi (3-8 saniye) ve uygulama alanlarının 15-20 dakika gibi kısa zamanda kullanıma açılabilme özellikleri belirleyicidir.

Hızlı reaksiyon gerçekleştirmesi avantajı ile 1 saat sonra bile uygulanan yüzey kullanılabilir hale gelir. Her açıdan avantaj, kolaylık ve fırsat arz eden polyurea hem yapılarınızı hem cebinizi koruması bakımından yardımcınız. İzobir polyurea uygulamaları hizmeti ile;

  • evleriniz,
  • endüstriyel tesisleriniz,
  • havuzlarınız,
  • çiftlikleriniz,
  • çatılar

başta olmak üzere birçok alanın yalıtımı sağlanır.