Birçok yüzeye mükemmel aderans özelliği

Kategori: Uygulama Alanları
Birçok yüzeye mükemmel aderans özelliği

Aderans, kelime olarak iki maddenin birbirine yapışması olarak tanımlanabilir. Beton harcının agrega yüzeyine yapışması, betonun donatı yüzeyine yapışması, boyanın kabarmadan, kalkmadan, ince bir tabaka halinde çatlamadan yüzeyde durması, aderans örneğidir.


Aderansın betonarme yapıya önemli katkıları vardır. Bu katkı sonucu birden fazla malzemenin bir arada kullanılması mümkün olmaktadır. Aderans kısaca birbirinden farklı malzemenin beraber çalışması anlamına da gelebilir ve tutunma olarak da adlandırılabilir. Daha çok iki malzemenin sürtünme kuvvetleri sonucu beraber çalışma gerilmeleri oluşmaktadır ancak zaman zaman malzemelerin cinsleri, geometrik şekilleri de aderansa etki eder.
 
Polyurea – Poliürea, Birçok yüzeye mükemmel aderans özelliği göstererir. Özel olarak geliştirilmiş mobil sprey ekipmanları ile uygulanır. Yüksek performanslı, ek yersiz polyurea su yalıtımı ve polyurea zemin kaplaması yapılmasını sağlayan ileri inovatif çözümlü yalıtım sistemidir. 
 
Polyurea kaplama faydalarından biri olan birçok yüzeye mükemmel aderans özelliği göstermesi İzobir ile muhakkak sağlanır. Zemin kaplaması ve su yalıtımı sistemlerinin geleneksel yalıtım uygulamaları ile karşılaştırıldığında %100 aderans ile daha güçlü yapışma özelliği sağlaması polyureanın önemli etkilerinin başında gelmektedir. % 250 ve üzeri daha fazla esneklik ve yüksek yırtılma direnci ve mukavemet direnci, hızlı uygulanabilmesi ( günde 750 m² ile 1000 m² ), çok hızlı kürleşme (3-8 saniye) ve uygulanan alanların 15-20 dakika gibi çok kısa sürede kullanıma açılabilmesi özellikleri polyureanın Birçok yüzeye mükemmel aderans özelliği yanında yine çok önemlidir. Mobil sprey tabanca ile Püskürtülerek ek yersiz olarak uygulanan polyurea, sistem çatlak örtme özelliği sayesinde; dilatasyonlarda, baca dipleri, girinti çıkıntı gibi karmaşık detayların çözümünde mükemmel sonuç verir.
 
Polyurea uygulama özellikleri :
  • Katalizör olmadan çok hızlı reaksiyon göstermesi, 
  • Ek yersiz monoblok kaplama yapılıp esnekliği koruması,
  • Kokusuz ve yüksek UV ışınlarına dayanıklı olması, 
  • Birçok kimyasala, solvente ve asite karşı dayanıklılığı, 
  • Korozyona karşı mükemmel koruma göstermesi, düşük su geçirgenliği, her mevsime her hava şartlarına dayanımı,
  • Yüksek darbe ve aşınma mukavemeti, elastik yapısı ile çatlama yapmaması,
  • Yüksek sıcaklık dayanımı; çok düşük sıcaklıklarda esnek kalabilmesi ve çok sıcak ortamlarda dayanıklılık,
  • Hızlı servise alınabilirlik
  • Birçok yüzeye mükemmel aderans özelliği göstermesi polyurea özellik ve faydalarının tümünü İzobir sizlere garanti ediyor.