Otopark ve zemin polyurea kaplamaları

Kategori: Uygulama Alanları
Otopark ve zemin polyurea kaplamaları

Polyurea otopark zemin kaplamalarında yeni bir teknolojidir ve İzobir farkı ile de yüksek memnuniyet görülmektedir. Türkiye' de bu inovatif maddenin otopark zeminlerinde en başarılı ve kaliteli isim İzobir' dir.


Polyurea su yalıtım malzemesi, tüm alanlarda su geçirgenliğine karşı müthiş mukavemet gösteren bir üründür. O mekanlardan birisi de otopark. İster açık otopark olsun, ister kapalı otopark olsun polyurea otopark zeminlerinde son derece dayanıklıdır ve uzun yıllar zeminleri koruyan bir üründür.

Otopark zemin kaplama, sistem olarak dayanıklılığı yüksek beton ve şap uygulamaları üzerinde yoğun trafik alanları olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Otoparklarda zeminlerde araç trafiği yoğun olması sebebiyle, aşınma oranı yüksek alanlardır. Bu yüzden dayanımın yüksek olması gerekir ve zemin uygulamalarının doğru planlanması gerekmektedir.

Otopark zeminlerinde bu darbe dayanımı yüksek olması gereksiniminden dolayı sertleştirilmiş betonlar kullanılarak çözüm aranmaktadır. Ancak bu kalıcı ve doğru bir çözüm değildir.
Genel olarak tüm Avrupa ülkelerinde daha çok uygulanan sistem polyurea ile kaplanan yalıtım sistemidir. Polyurea Avrupa' dan ülkemize yayılarak mevcut otopark zemin sistemlerini şaşırtan bir teknoloji olarak uygulanmaya başlanmıştır. Polyurea otopark zemin kaplamalarında yeni bir teknolojidir ve İzobir farkı ile de yüksek memnuniyet görülmektedir. Türkiye' de bu inovatif maddenin otopark zeminlerinde en başarılı ve kaliteli isim İzobir' dir. 

Polyurea kaplama ile istenilen kaymazlık derecesi elde edilirken, yüzeyler araçtan akabilecek, yağmur ve kar suyu ile benzin ve yağlara karşı geçirimsiz kalır. Polyurea uygulaması ile bu zeminler kimyasallara karşı dayanıklılık sağlar.

Bu şekilde yapılacak polyurea kaplamalar sayesinde otopark betonlarına çok az miktarda yük bindirilerek betonların kimyasal atıklara karşı korunması sağlanmış olur.

Zeminde yapılan polyurea kaplamanın gelen ışığı reflekte etme özelliği de taşıması, içerideki ortam ışığından tasarruf edilmesini de sağlar.

Polyurea ile yapılan su yalıtımları ister açık ister kapalı otopark olsun kaplama olarak uygulanabilir tek sistemdir.

İzobir polyurea uygulaması açık alanlarda UV ışınlarına dayanımı en yüksek tek kaplama özelliği taşırken ayrıca su yalıtımı avantajı sağlar. Her yönden her bakımdan otoparklarınız, tüm işletmelerinizin uzun ömrünü muhafaza etme garantisi sunan İzobir aynı zamanda ceplerinizi de düşünerek tasarruf sağlanması taraftarı yalıtım firması olmasıyla tüm benzerlerinden ayrılır. Memnuniyet garantisi sözde değil tüm uygulamalarında kolaylıkla görülebilmektedir. 

Etiketler