Prefabrik yapıların sprey polyurea izolasyonu

Kategori: Uygulama Alanları
Prefabrik yapıların sprey polyurea izolasyonu

Tüm yapılarda gerektiği gibi prefabrik ev ve yapılarda da ses, su ve ısı yalıtımı olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Çünkü yapılacak olan prefabrik konutun konforu öncelikle olarak ses, su ve ısı yalıtımından geçmektedir.


Yalıtım gerekliliği bir prefabrik yapının veyahut herhangi bir yapı yaptırmaya karar verdiğinizde üzerinde önemle durmanız gereken bir unsurdur. Isı, su ve ses yalıtımı standartlarına uygun olarak yapılmayan yalıtımlar yani kalitesiz uygulanan sıradan izolasyonlar hali hazırda yaşanan gürültüyü, ısı ve su geçirgenliğini önlemeyecektir. Bir prefabrikte ısı, su ve ses yalıtımının nasıl olması gerektiğinine dair ayrıntılı bilgi İzobir' in deneyimlerinde mevcuttur.


Isı, su ve ses yalıtımı yapılmış prefabriklerin bulunduğu bölgenin iklim şartlarına göre uyum sağlayacak şekilde yalıtımı yapılması gereklidir. Örnek olarak Adana ve Erzurum' u kıyasladığımızda aralarındaki mevsimsel farkları görmek zor olmayacağı için uygulanan yalıtım kalınlıklarının da farklı olduğu bilinir. İzobir izolasyon tüm bu kaideleri gözeterek yalıtım uygulaması yaptığı için deneyimli ve yüksek tercih sebebidir.

 

Soğuk havanın içeriye, sıcak havanın ise içeriden dışarıya transferini engelleyen izolasyonlar, su geçirgenliğini önemli ölçüde yok eden polyurea ile yapılan su yalıtımları gibi yalıtım çeşitlerinde yalıtım yönetmeliğine uygun olarak TSE onaylı malzemeler tercih eden İzobir, gereken tüm sertifika ve belgelere de Türkiye' de ilk ve tek sahip olması sebebiyle de kalitesini ortaya koymaktadır. 


yalıtımların uygulanması gereken bölgelerden biri olan prefabrik yapıların çatılarının sprey polyurea izolasyonu ile kaplanması çatıların su fazlası ile aşınmaya uğramasından dolayı oldukça önemlidir. Ayrıca prefabrik konutlarda da diğer tüm yapılarda olduğu gibi içeride ısınan hava yerden yükselmek ister. Bir fizik kuralı olan ısınan havanın yükselmesi dolayısıyla tavan bölgesinde biriken ısı katmanı yalıtımsız olan konutlarda kolay bir şekilde ısı kaybına neden olmaktadır. Bu da şu anlama gelmektedir elektrik ,doğalgaz ya da kömür, odun ile ısınmayı sağlıyorsanız bu yakıt türlerini daha fazla tüketmeniz anlamına gelmektedir. Yine su yalıtımsız prefabrik yapıların çatıları da su geçirgenliğine maruz kalıp sıkça tamir gerektireceği için yine masraf manasına gelmektedir.

 

İzobir tüm bu sorunların önüne geçmek için tüm ısı, su, ses yalıtımlarınızda ve bilhassa prefabrik yapıların sprey polyurea izolasyonu hususunda tüm hizmeti önemle sunar.

Etiketler