Polyurea Havuz Kaplama

Kategori: Uygulama Alanları
Polyurea Havuz Kaplama

Polyurea havuz kaplamada kullanılan kalıcı izolasyon püskürtme sistemidir. Havuzlar ilk yapıldıkları zamanlar da seramik altına uygulanan izolasyon kaliteli , esnek , su basıncının ağırlığına dayanıklı uzun ömürlü izolasyon olması gerekmektedir.


Havuzlar da kullanılan polyurea kalıcı izolasyon sağlarken sağlığa aykırı kimyasal madde içerisinde bulunmamaktadır.
Havuzların seramik altına uygulanan basit izolasyonlar , havuzu su ile doldurduğunuz da tonlarca su basıncına karşı direnç gösteremez ve havuzunuz su kaçırmaya başlar. Bu yüzden seramik altı havuz izolasyonlarda su izolasyon uygulamasını garanti altına almak ve ileride havuzun su kaçırma gibi sorunları ile uğraşmamak için havuza sprey polyurea havuz kaplama izolasyon ürününü uygulamak sizlere kalıcı çözüm sağlayacaktır.
 
Diyelim ki havuzunuz su ile dolu ve havuz su kaçırmaya başladı. Bunun elbette çözümü polyurea havuz kaplatmadan geçmektedir. Polyurea seramik üstüne dahi uygulanan su izolasyon malzemesidir.
 
Öncelikle havuzun suyu , havuz su depolama tesisine boşaltılması gerekmektedir. Havuz suyu boşaldıktan sonra havuzda bulunan ışık farlarını söküyoruz daha sonra havuzu kurutma ve titizlikle temizleme işlemini yapıyoruz.Daha sonra havuzdaki seramik üzerine polyurea sprey izolasyon ürününün daha kaliteli yapışması için astarlama işlemi gerçekleştiriyoruz. Astarlama işlemini yaparken hava şartlarının sıcak olmasına dikkat ediyoruz zira soğuk havalarda uygulanan astarlama işlemi kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle sıcak havada izolasyonun yapılması tercihimizdir.
 
Astarlama işlemi bittikten sonra sprey polyurea ile havuz kaplamasına geçiyoruz. Sprey polyurea havuz kaplaması , havuzunuz küçük ise çabuk sona ermektedir. Zemine göre uygulama bitimi süresi verilir. Polyurea havuz kaplaması bittiğinde ertesi gün polyurea üzerine havuz boyası uygulanır. Havuz boyasının mavi tonu ral kodları sizlere tarafımızca sunulur , sizlerin seçmiş olacağı mavi renk tonları ile havuzun son kat boya işlemi tamamlanır.
 
Havuz boyama işlemi bittiğinde boyanın kuruması beklenir. Boya kuruduktan sonra yani ertesi gün havuz su testine tabii tutulur. Su testinden sonra sprey polyurea su kaplaması ürününün ne kadar kalıcı ve kesin sonuçlar sağladığına sizler de şahit olacaksınız.
 
Havuz içi uygulanan polyurea sayesinde artık havuzunuz tonlarca su basıncına dayanıklı ve kalıcı su izolasyonuna sahip olacaktır. Havuz su izolasyon malzemeleri arasında sprey polyurea havuz su yalıtımı konusunda sizlere kalıcı izolasyon sağlayan tek üründür. Saniyesinde kuruması ve sağlığa aykırı kimyasal maddeyi içerisinde barındırmayan izolasyon olan polyurea ile sağlıkla ve güvenle korkmadan havuz keyfinizi çıkarabilirsiniz.
Etiketler su yalıtımı