Hayvan barınakları polyurea zemin kaplamaları

Kategori: Uygulama Alanları
Hayvan barınakları polyurea zemin kaplamaları

Doğal ortamlarına doğaları gereği uyum sağlayan tüm hayvanlar, çiftlik, hayvan barınakları gibi alanlarda yetiştirilmeye başlandığı zaman bu çiftlik ve barınakların hava koşullarını çiftlik sahipleri sağlamalıdır.


Hayvanların doğal ortamları dışındaki ısınma / soğuma dengelerini biz insanlar çözebiliriz. Çiftlik, ahır, hayvan barınakları gibi ortamlarda kış aylarında üşüyen, yazın sıcaktan bunalan hayvanların verimlerinde ciddi düşüşler olduğu bilimsel ve yadsınamayacak bir gerçektir.
Hayvansal üretim yapan bu çiftliklerin yüksek olasılıktaki ısı kayıplarını önlemenin temel koşulu izolasyon sağlamaktır. Çiftlik sahipleri bu sorunu elbette en ekonomik ve kalıcı şekilde yaptırmak ister. Polüretan ile yapılacak ısı yalıtımları her türlü hayvan çiftliği için vazgeçilmez altyapı şartıdır. 
 
Hayvan barınaklarındaki altyapı ve üstyapı şartlarından bir tanesi de polyürea ile su yalıtımı sağlamaktır. Hayvan barınakları da diğer tüm yapılar gibi yağmur, kar sularına maruz kalacak ve aşınacaktır. Hayvanların barındığı bu alanların korunması zorunluluğundan ötürü hayvan barınakları polyurea zemin kaplamaları asla ihmal edilmemelidir. Hayvan barınaklarının ileriki aşamalarda tadilat gerektirdiği durumların önlenmesi için de birebir olan polyürea kaplamaları adına tüm çözümler İzobir' de. 
 
Tüm çiftliklerde, hayvan barınaklarında verimi artırmak, ısı koşullarını dengelemek ve su geçirgenliğini yok etmek için kesin çözüm sunan tek firma İzobir.
 
Hayvan çiftliklerinde izolasyon yaptırmak, aynı zamanda korozyona uğrayan sacların ve profillerin ömürlerinin uzamasına da yardımcı olur. İzobir ile yapılan çiftlik, hayvan barınakları izolasyonları ile ortam sıcaklığı istenilen ısı derecesinde muhafaza edildiğinden ve herhangi su geçirme durumu önlenmesinden dolayı, içerideki tüm hayvanlara konforlu bir yaşam alanı sağlar.
Yalıtımların faydası bu kadarla bitmiyor. Yapılan izolasyon ile et ve süt ürünlerinde de %30 daha fazla verim alındığı veterinerlerin araştırmaları ile tespit edilmiştir.
 
Çiftliklerde, hayvan barınaklarında ve ahır gibi hayvan yetiştirilen alanlarda içerideki havayı korumak ve dış şartlardan etkilenmemek sadece iyi bir ısı yalıtımı uygulaması ile mümkün olur. Poliüretan köpük uygulaması uygulandığı alan fark etmeksizin her türlü yüzeye %100 aderans ile yapışır ve bir daha kendini bırakmaz. Polyüretan ve hayvan barınakları polyurea zemin kaplamaları ile bütün dış etkilere karşı dayanıklı hayvan barınakları, çiftlikler ve ahırlar için İzobir' e ulaşmanız yeterli olacak.
Etiketler