Araç kasası kaplamaları

Kategori: Uygulama Alanları
Araç kasası kaplamaları

Polyurea ile araç kasası kaplamaları uygulamasının epey basit olduğu, kullanışlılığının yüksek olduğu, fayda oranının kullanıcıları memnun ettiği polyurea araç kasası kaplamalarında İzobir' i tercih etmek kullanıcılarının yüzünü güldürüyor.


Teknolojinin müthiş gelişimlerinden bir tanesi olan, binaların, tüm yapıların, araçların dayanıklılık ömrünün uzaması için üretilmiş olan malzeme polyureanın aklınıza gelecek her yere uygulama yapılabilmesi için günümüzde fazlaca öne çıkmaktadır. Kullanım ve uygulama alanlarında zorunlu olan bölgelerden birisi olan, araç kasası kaplama sistemi otomotiv sektörünün vazgeçilmez koruyucu kaplaması olarak yerini almıştır. 

Polyurea yüksek darbe dayanıklılığı ve hafifliği yanı sıra hemen kullanıma açılması gibi özellikleri sayesinde kamyon kasalarında, pikap kasalarında, yük taşımacılığı yapan panelvan araçlarda, ambulans ve bu gibi hizmetler veren tüm araç kasası kaplamalarında uygulanabilir bir sistem olarak koruyucu özelliği de çok yüksek bir sistemdir. 

 

Araç kasası kaplamaları yaptırılması faydası yüksek olması yanında zorunlu hale gelmesiyle de öne çıkıyor. Özellikleri arasaında: Yüksek darbe dayanımına sahip olması, hava ve su geçirgenliği sayesinde uygulanan araç kasası ve aksamlarını korozyona karşı korur. Polyurea ile kaplanan araç kasaları titreşim ve gürültü yapmaz ve aynı zamanda hafif ve kesin çözüm sağlar.

 

Polyurea ile araç kasası kaplamaları nasıl oluyor diye sorarsanız, uygulama yapılmadan önce araç komple kamufle edilmesiyle işe başlanır. Uygulama yapılacak araç kasası bölümleri polyurea uygulamasının sağlam olarak yapışması açısından spiral taş motoru ile yüzeyi çizilir daha sonra özel temizlik malzemeleri ile aseton tiner vb. Maddelerle temizlenir; yüzeyde hiçbir toz kalmadığından emin olunduktan sonra özel astar ile astarlama yapılır ve 12 saat kuruması beklenir. Bu süre geçtikten sonra özel makineleri ile İzobir Polyurea mobil sprey tabancası ile Araç kasası kaplama uygulaması yapılır. Mobil sprey tabanca ile polürea uygulaması yapılan araç kasası kaplamaları bittikten 1 saat sonra kullanıma hazır hale gelir.

 

Polyurea ile araç kasası kaplamaları uygulamasının epey basit olduğu, kullanışlılığının yüksek olduğu, fayda oranının kullanıcıları memnun ettiği polyürea araç kasası kaplamalarında İzobir' i tercih etmek kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. 

 

Kullanıcılarını düşünen, çevre ve kullanıcı dostu firma İzobir araç kasası kaplamalarında da tüm yalıtım uygulamaları sonucunda da yüksek memnuniyeti garanti ediyor. Türkiye' nin her yerine uygulama götüren İzobir yalıtım gereksinimlerinizde aklınıza gelmesi gereken ilk firma.